OpenPredict: Canlı tahminleri likit varlıklara dönüştüren ilk DeFi protokolü.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte Dünya’da da değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimler ise insanların alışkanlıklarında farklılıklar oluşturmaktadır. Eskiden internet teknolojisi insanlar için bambaşka bir dünya vaad ederken şuan kripto para sektörü insanların için aynı vaadleri sunmaktadır. Dolayısıyla bu alanda da bir çok proje ve platform ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir çoğu özensiz işlemler yaparak insanların güvenlerini zedelemektedir. Bu güvensizlik zamanla sektöre de yansımaktadır. Bunun yanı sıra bazı projelerde işini gerçekten iyi yapmakta ve yukarıda bahsettiğim değişimde yerini alabilme ve insanların isteklerine ilk cevap verebilenlerden olmak istemektedir. Bu projeleri de diğerlerinden ayırmak gerekmektedir. OpenPredict projesi de bu noktada işini iyi yapan ve güven veren kaliteli bir projedir. Blok zinciri teknolojisi baz almıştır. Şimdi sizlere blok zincir teknolojisinden de biraz bahsetmek istiyorum.

Öncelikle kendi gözlemlerimi söyleyeyim, bu finans platformunu çok beğendim, bunun nedenlerinden biri bir çok etkinlik bulunmaktadır. Ayrıca güven noktasında başlıktan da söylediğim gibi buna çok dikkat ediyolar. Projeyi yakından inceleme fırsatım oldu hatta proje hakkında yani OpenPredict hakkında video oluşturma şansımda oldu. Tüm bunları yaparken projenin iyi yerlere geleceğini düşündüm. PayAccept, merkezi Hollanda’da bulunan ve müşterilerine kripto para birimi ve fiat ödeme işlemleri, finansman, krediler, kart basımları ve risk yönetimi hizmetleri sunan merkezi olmayan bir finans (DeFi) ve blok zinciri teknolojisi şirketidir. OpenPredict, tüccarların dünya çapında çok çeşitli (kripto) para birimlerinde ödemeleri kabul etmeleri için merkezi olmayan bir kripto varlık cüzdanı ve çeşitli teknolojik çözümler geliştiriyor.

Kısaca OpenPredict hakkında bilgi verdikten sonra blok zincir teknolojisi hakkında da sizleri bilgilendirmek istiyorum. Daha sonra OpenPredict tanıtmaya devam edeceğim.

OpenPredict, canlı tahminleri likit varlıklara dönüştüren ilk DeFi protokolüdür. Protokol, her olay için üç akıllı bir sözleşme sistemi oluşturur: biri olay belirleyicileri için bir emanet görevi görür, doğru tahmincileri temsil eden ikinci sözleşme darphaneleri jetonları ve yanlış tahmincileri temsil eden üçüncü sözleşme darphaneleri jetonları. OpenPredict, canlı tahminleri sermayeye dayalı varlıklar olarak tanıyan yeni bir tahmin standardı sağlar. Tahmin ediciler, değişen piyasa oranlarına göre piyasa değerinde dalgalanan, olaya özgü tokenler üretirler.

Bloklardan oluşan zincir yapıdaki Blockchain(Blok Zinciri), şifrelenmiş işlem takibini sağlayan dağıtık yapıdaki bir veritabanı sistemidir. Para transferlerinde her adım bir bloğu oluşturur. Örneğin göndericinin adı, gönderilen tutar gibi bilgilerden her biri bir bloktur. Transfer işlemi esnasında oluşturulan bu bloklar şifrelenir, asla değiştirilemez ve kırılamaz hale getirilir. Bu bloklar tüm ağdaki herkese dağıtılır ve herkeste aynı şifreli bilgiler bulunur. Blockchain’ in merkeziyetsizleştirilmiş olma prensibi bu teknolojiye dayanır. Blok üzerindeki bilgiler sadece üzerlerinde belirtilen alıcı ve satıcı tarafından işlenebilir. Bunun yanı sıra Blockchain teknolojisi şeffaftır, isteyen herkes şu ana kadar birikmiş blokları inceleyip onları gözden geçirebilir.

Çok geniş bir çalışma alanına sahip olan Blockchain teknolojisi sıklıkla kripto para birimleriyle anılsa da merkezî ya da merkezsiz pek çok endüstride kullanılmaktadır. Blockchain kullanım alanları arasında bankalardan hükûmetlere, akıllı sözleşmelerden noter işlemlerine varan sayısız resmi ve gayriresmi kullanım durumundan söz edilebilir. Teknolojinin dünya üzerindeki neredeyse tüm iş modellerinde devrimsel nitelikte değişimlere ve dönüşümlere yol açabilecek bir potansiyeli olduğu bilinmektedir.

OpenPredict, geniş bir gelişmiş, yüksek talepli ürünler paketinde güçlü bir token ekonomisine sahiptir. Her biri önemli token hizmetini yönlendiren ürünler, büyüyen bir token ekosistemi sağlamak için daha sonra piyasaya sürülecek.

Makalemizin gelişme bölümünün sonlarına ve sonuç bölümüne doğru geldiğimizde bu aşamada, OpenPredict projesinin satış sürecinden bahsedeceğim, Projenin token simgesi OPT olarak belirlenmiştir. OpenPredict projesinin toplam token sayısı 9.9 milyon adet OPT olarak belirlenmiştir. Bu gerçekten çok iyi bir rakam. Projenin doğrudan token satışları sona ermiştir. Arkadaşlar hatta ve hatta 0.10 dolardan satışı yapılmış ve şuan 5 dolar civarındadır. Şuanda borsalarda olan bu projeyi takip etmenizi öneriyorum. Uniswap, bunların en başında gelmektedir. Gerçekten beni mest eden bir projeye denk geldim.

=================

Creator : freimiller

=================

Bu finansal bir tavsiye değil. Bir ICO’ya yatırım yapmanın yüksek risklerini anlamanız ve dikkate almanız gerekir. İçerik, yazarın kişisel tahmini görüşünü ifade eder. Yazar blockchain teknolojisinde uzman değildir. Herhangi bir ICO’ya yatırım yapmadan önce daima kendi analizlerinizi yapın.

--

--

bir youtube video içerik oluşturucu olarak anılmayı isterim. kanalımda bir çok abonem vardır.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
frei miller

bir youtube video içerik oluşturucu olarak anılmayı isterim. kanalımda bir çok abonem vardır.