Belleğinizde Orion Protocol platformuna yer açın.

frei miller
2 min readDec 25, 2020

--

Merhabalar bugünkü makalemin konusu Orion Protocol platformu, Orion Protocol tam özellikli merkezi olmayan bir değişimdir Maksimum güvenlik, şeffaflık ve açık kaynak mantığını garanti etmektedir. Giriş bölümünde kısa bir açıklama ile Orion Protocol hakkında bilgi verdikten sonra isterseniz, gelişme bölümünde projenin hangi somut problemlere çözüm sunduğundan ve ortaya çıkma sebeplerinden bahsederek Orion Protocol projesini daha iyi anlamaya çalışalım.

Teknolojik gelişmelerle birlikte dünyanın gittiği noktaya baktığımız zaman, ödeme yapmak için şimdi kullandığımızdan daha farklı paralar kullanılacağını anlayabiliyoruz. Bu paralar teknolojik para birimlerinden başkası olmayacaktır. Bu paralar; dijital ortamda geliştirilen, yazılım uzmanları tarafından yüksek performanslı bilgisayarlar tarafından üretilen, bir merkez bankasına ve aracı kuruma ihtiyaç duyulmadan transferi yapılan alış veriş araçlarıdır. Bu alış verişlerin yapıldığı platformlar, borsalar vardır.

Günümüzde bu borsalarda bu alım-satım işlemleri yapılmaktadır. Fakat zamanla bu borsaların olumsuz yanları giderek artmaya başlamıştır. Bunda kullanıcı sayının artmasının payı elbette büyüktür. Fakat yüksek komisyon ücretleri, güvenlik zaafları, alım-satımda sunulan kötü grafikler ve kullanışsız platformlar, düşük hızla yapılan işlemler, para yatırma ve çekme işlemlerinde oluşan problemler, borsa müşteri hizmetleri düşük seviyede olması, geri dönüşlerin veya bir problem durumunda ki ilgilerinin kullanıcıları tatmin edecek düzeyde olmaması ve aşırı yoğunluktan sistemlerin zarar görmesi gibi problemler maalesef yaşanmaktadır.

Üstteki iki paragrafta klasik yaşanmış sorunlardan bahsettim. Peki bunları neden yazdım ?

Açık ve net olarak Orion Protocol platformunda bu sorunlar olmayacak demek için. Yani ortada sorunlar silsilesi var. Ve çözüm Orion Protocol gibi platformlar.

En iyi ve en şeffaf ticaret hizmetini sunmak için Orion Protocol projesinin en temel amaçları arasındadır. Orion Protocol platformunu diğer borsalardan ayıran en temel özellikler ve avantajlara değinecek olursak; bunların başında tüm cex ve dex dahil olmak üzer platformları tek bir çatı altında toplamak diyebilirim. Çünkü buna ihtiyaç olduğu aşikar.

Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için şuanda ORN tokenin borsalarda satışta olduğu hatırlatmak isterim. Barındırdığı özellikleri sayesinde insan hayatını kolaylaştıracak bu projenin ilginizi çekeceğini düşüyorum. Sizlerde resmi web sitesini ve sosyal medya araçlarını inceleyebilirsiniz. Bunun için gerekli linkleri makalemin sonunda bulabilirsiniz. Projeyi daha yakından takip etmek için sosyal medya araçlarını yakından takip etmenizi, ayrıca sade ve karışık olmayan bir şekilde hazırlanmış whitepaper okumanızı tavsiye ederim.

Web sitesi : https://www.orionprotocol.io/orn

Wihtepaper : https://www.orionprotocol.io/hubfs/whitepaper.pdf

Telegram : https://t.me/orionprotocol

Twitter : https://twitter.com/orion_protocol

Author : freimiller

--

--

frei miller

bir youtube video içerik oluşturucu olarak anılmayı isterim. kanalımda bir çok abonem vardır.