2KEY NETWORK DETAYLI BİLGİLENDİRME

frei miller
3 min readJan 22, 2021

--

Üretim 4.0 neden önemli?

Üretimde daha fazla otomasyon ile, talebe göre üretim, müşteri tercihlerine göre üretim, anında üretim, kalite iyileşmesi, yerelleşen süreçler, daha az kaynak ve enerji kullanımı, üretim ve inovasyon süreçlerinin hızlanması, üretim sistemlerinin esnek hale gelmesi bu yeni yapının temel taşlarıdır. Ayrıca Üretim 4.0; asıl olarak imalat sanayiinde bilgisayarlaşmanın en üst düzeye çıkarılması ve dolayısıyla üretimin yüksek teknolojiyle donatılmasını hedefleyen bir yaklaşımdır. Burada üç temel amaç esas alınmaktadır: Bunlardan birincisi üretimde insan emeğinin en aza indirilmesi ve bu yolla üretimdeki hataların ortadan kaldırılmasıdır. Üretimde insan emeğinin bir karşılığı olması hem maliyet hem yönetilmesi gereken insan kaynakları ile oluşan yoğunluk açısından külfet getirmektedir. Öte yandan üretimde oluşan insan faktörlü hataların oluşturduğu geri dönüşlerin olumsuz etkileri de göz ardı edilemeyecek en önemli faktörlerden biridir. İkincisi üretimin en üst düzeyde esnekliğe kavuşturulması ve bu yolla tüketiciye özel ürün yapabilme imkânının elde edilmesi. Bu durum tüketici memnuniyetini pozitif yöne etkileyeceğinden önemi yadırganamazdır. Alınan üçüncü temel esas ise üretimin hızlandırılmasıdır. Yüksek teknoloji ile donatılması hedeflenen üretim doğal olarak hızlanacaktır.

Blockchain neden önemi?

Blockchain’i kısaca şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtık veri tabanıdır. Adından da anlaşılacağı gibi zincirleme bir modelle inşa edilen, takip edilebilen ama kırılamayan Blockchain teknolojisi, bir merkeze bağlı olmaksızın işlem yapmaya izin vermektedir. Böylece işlemler direkt olarak alıcı ile satıcı arasında ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Pek çok alanda sağlam projelerle karşımıza çıkan bu platform artık market değeri yüksek yeni bir ticari ve finans sektörü oluşturmuştur. Bu Blockchain platformu için de yeni oluşumlar ve çözümler üreten bir proje ortaya çıkmıştır.

2key Network neden önemli ?

Ekibin başarmaya çalıştığı şeylerin çoğu teknolojik olarak sağlam görünüyor ve geliştirme sürecinin büyük bir kısmı zaten tamamlandı. Ancak, projenin kapsamı nedeniyle, protokolün daha büyük kripto ve dijital pazarlama toplulukları arasında benimsenmesini sağlamak 2key’in başarısı için çok önemli olacaktır. Artık yatırımcıların yıllardır yaşadığı pazarlama ve SmartLinks sorunlarını çözen bir platform var. 2key platformu, özellikleri ile pazarlama alanına ilgi duyan herkesi bir araya getiriyor.

SmartLinks dağıtımını ve gerçek zamanlı dönüşümleri kapsayan derinlemesine, ayrıntılı ve kapsamlı analiz. 2key tüm yatırımcılar tarafından yakından takip edilmektedir.

Blockchain teknolojisi, günümüz pazarlama ve reklamcılık anlayışında bir değişiklik yaratmaya başladı. 2key platformu, teknolojisini blockchain ve akıllı sözleşmelerle birleştirerek işbirliği ve şeffaflığı ortaya çıkaran bir teknoloji yaratmayı hedefliyor.

2key, blockchain teknolojisi ve pazarlama endüstrisine çok önem veriyor. Bunun için gerekli çalışmaya devam ediyor. Özet olarak, tüm imalat sektörleri ve tüketiciler için somut, uygulanabilir bir çözüm olan 2key Network projesi; yapay zeka, Blockchain teknolojisi, büyük veri çözümü ve 3D baskıyı bünyesinde barındıran bir sistemdir. Barındırdığı özellikleri sayesinde insan hayatını kolaylaştıracak bu projenin resmi web sitesini ve sosyal medya araçlarını sizlerde inceleyebilirsiniz. Bunun için gerekli linkleri makalemin sonunda bulabilirsiniz. Projeyi daha yakından takip etmek için sosyal medya araçlarını yakından takip etmenizi, ayrıca sade ve karışık olmayan bir şekilde hazırlanmış whitepaper okumanızı tavsiye ederim.

2key Network projesinin takımı, projenin alanı ile ilgili olan burası çok önemli “Blockchain ve endüstri uzmanları”ndan oluşmaktadır. Bu ekipteki bireyin tüm bunların yanı sıra teknik bilgi yönünden tam dolu bireyler olmaları da ayrıca dikkat çekicidir.

Yukarıda sözünü ettiğim Üretim 4.0 ve Blockchain teknolojileri gerçekten hem üreticiyi hem de tüketiciyi heyecanlandırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bu iki teknolojiyi bir araya getiren 2key Network projesinin ne kadar önemli olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır. Bu öneme ek olarak; aşağıda “Productivist neden önemli ?” başlığı ile 2key Network‘ un misyonundan da bahsederek bu önemi daha detaylı bir şekilde açıkladım

Web Sitesi: https://www.2key.network/

Twitter: https://twitter.com/2keyNetwork

Medium : https://medium.com/2key

Facebook : https://www.facebook.com/2keyNetwork/

Telegram: https://t.me/twokey_official

Linkedin : https://www.linkedin.com/company/2key/

Kullanıcı Adı: freimiller

--

--

frei miller

bir youtube video içerik oluşturucu olarak anılmayı isterim. kanalımda bir çok abonem vardır.